Novinky

27.10.2015 20:11
Táto zostava dokonalým spôsobom harmonizuje telo, myseľ a dušu.   Na telesnej rovine sa preťahujú a uvoľňujú svaly, šľachy i kĺby celého tela, rozširuje sa kapacita pľúc a prehlbuje dych, takže energia môže telom voľne prúdiť. Cvičenie povzbudzuje krvný obeh a odstraňuje únavu, posilňuje koncentráciu a zlepšuje zrak vďaka zvýšenému prekrveniu hlavy, zlepšuje pohyblivosť chrbtice, reguluje funkciu orgánov a žliaz. Pravidelné vykonávanie Khatu Pranám účinne harmonizuje a reguluje celý...
25.10.2015 17:05
Pozdrav slnku je základom celého cvičenia power jogy. Jedná sa o niekoľko základných pozícií, ktoré za sebou postupne nasledujú. Cyklus za sebou nasledujúcich ásan, končí v tom istom bode, v ktorom sa začalo, ásany sa opakujú v opačnom smere, cvičí sa plynule bez prestávky v súlade s dychom. Účinky:   zlepšuje zdravie, ohybnosť chrbtice a držanie tela prekrvuje vnútorné orgány (srdce, pľúca, pečeň, žalúdok, obličky a črevá) a tým zlepšuje ich činnosť pomáha udržať zdravé a...
20.10.2015 22:28
Ak ste sa zúčastnili aspoň jednej lekcie jogy, pravdepodobne ste už skúsili pozíciu psa hlavou dole, známej aj pod názvom strecha. Táto pozícia je základnou súčasťou väčšiny zostáv a pre mnohých z nás znamená pretiahnutie v oblasti rúk, chrbta a nôh. To je jasné, ale existuje ešte mnoho ďalších výhod. Pes hlavou dole je veľmi náročný, pretože svaly na tele musia držať telo v pozícii odporujúcej gravitácii.   Pozícia psa hlavou dole:   1. Posilňuje brušné svaly Predstavte...
20.10.2015 18:54
V stredu si na hodine poweryogy zacvičíme niekoľko sekvencíí z Yin yogy, a to dračie sekvencie, ktorými je Yin yoga tak známa. Verím, že vás to poteší, nakoľko sme uvedené sekvencie už dávno necvičili. Citát na stredu: "Čím tichším sa staneš, tým lepšie budeš počuť."  
16.10.2015 17:06
Cvik zvaný doska môžete poznať po anglickým názvom plank. Nezameriava sa na konkrétnu partiu, ale buduje silu ako takú plus zlepšuje stabilitu tela. Pri vykonávaní zapája svaly brucha, ramien, chrbta, zadku i stehien, a to aj také, ktoré sú uložené hlbšie. Len perfektné spevnenie tela vám dovolí odcvičiť dosku tak, ako máte a postupne zlepšovať všetko vyššie spomenuté. Silu, výdrž a pevnosť. Aj tento cvik patrí k tým, ktorý vyzerá jednoduchšie, než v skutočnosti naozaj je.  Aby ste...
13.10.2015 21:04
V stredu sa trochu viac budeme venovať rôznym variáciam pozícii psa a mačky, to znamená, že opäť dokonale precvičíme chrbticu, budeme zlepšovať jej pohyblivosť a zároveň spevňovať svalový korzet okolo nej. Citát na streda: "Mačky sú múdrejšie ako psi. Nemôžete zapriahnuť osem mačiek, aby vás ťahali snehom. "  
10.10.2015 22:22
V nedeľu si zacvičíme klasickú poweryogu, na hodine si precvičíme asány a pozdravy, ktoré sú typické hlavne pre poweyogu, aj keď stretnúť sa s nimi môžete aj v klasickej jóge, či iných štýloch jógy. Citát na nedeľu: "Buď šťastný bez dôvodu, ako dieťa. Ak si šťastný kvôli niečomu, máš problém, pretože to niečo ti môže byť odobrané."
09.10.2015 16:20
Na dnešnej hodine si precvičíme okrem iného hlavne pozície bojovníkov, ich správne technické prevedenie a ich rôzne variácie.   Citát na piatok: "Bojovníci sa nerodia a ani sa nevyrábajú... Bojovníci sa tvoria sami prostredníctvom pokusov a omylov, bolesti a utrpenia, a ich schopnosti zdolať svoje vlastné chyby."
06.10.2015 21:02
V stredu sa opäť zameriame na precvičenie asán, ktoré nám pomáhajú proti bolestiam chrbta. Citát na stredu: "Tvoj najlepší učiteľ je tvoj posledný omyl."
29.09.2015 19:58
Zajtra si po dlhom čase zacvičíme Creative jogu, trochu inak precvičíme zvyčajné pozície. Citát na stredu: "Predstavivosť a tvorivosť môžu zmeniť svet."
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Kontakt

Bc.Katarína Kubašková AB-C Štúdio
Vrlíková 4333
Liptovský Mikuláš
0907 841 887
katarina.kubaskova@gmail.com